vladbespalov (vladbespalov) wrote in ua_freetravel,
vladbespalov
vladbespalov
ua_freetravel

Чеський безлім: Як 24 години їздити за 4 євро на поїздах, автобусах і трамваях

Originally posted by vladbespalov at Чеський безлім: Як 24 години їздити за 4 євро на поїздах, автобусах і трамваях
jizdenka IDS
Квиток у краї Південна Моравія. У неробочі дні можуть їздити двоє дорослих та троє дітей.

Нещодавно Прага очолила список найдешевших європейських столиць для туристів.

Ми вже розказували як ситно пообідати у нормальних ресторанах Чехії з цінами, нижче київських.

Цього разу мова піде про транспорт.

– У них страшенно дорогий проїзд. У Брно лише одна поїздка у трамваї обійдеться у 20 крон (24 гривні, 10.2017), – скаже вам пересічний турист.

Втім, він не знає про існування різноманітних проїзних, використовуючи котрі можна пересуватися дешевше ніж в Україні з більшим комфортом (кондиціонером та нормальними туалетами у поїздах чи чітким графіком руху автобусів).


У другій половині 60-х років у німецькому Гамбурзі запровадили цікаву систему – інтегрований транспорт. У 90-х роках цю інновацію почали застосовувати у Чехії з назвою Integrovaný dopravní systém або скорочено IDS.

Простіше кажучи, за один квитком пасажир міг пересуватися не тільки міським транспортом, але й приміськими залізницями та автобусами і навіть поїздами далекого прямування у межах свого регіону (певних містечок, сіл, громад тощо).

Для прикладу, у Південноморавському краї (центр регіону – Брно) серед купи різних є одноденний квиток (jednodenní ve všech zonách) вартістю 190 крон (230 гривень, жовтень 2017). https://www.idsjmk.cz/cenik/Cenik.pdf

jizdenka IDS

Купити його можна в автоматі на зупинках міста Брно і на більшості залізничних станцій регіону. Ми брали у касі на вокзалі Брно.

Діє він 24 години від часу компостування (без компостеру – не дійсний). Ми пробили його о 8.32 5 липня і діяти він буде до 8.31 6 липня. Пробити його треба лише один раз. Ми робили це на платформі вокзалу у Брно. Далі – лише показувати провіднику, водієві чи контролеру.
jizdenka IDS 2

Діє такий квиток по всій території Jihomoravského kraje – в усіх зонах. Схема тут:

До ваших послуг (без додаткових переплат) – міські автобуси, трамваї і тролейбуси у Брно і інших містах краю. Приміські автобуси, поїзди та електрички у межах краю.

Головне, аби на транспорті був логотип IDS.

Джерело: www.idsjmk.cz

Дуже приємний бонус – у вихідні дні та у державні свята Чехії (список знайдете тут) квиток можна використати разом для двох пасажирів старше 15 років і трьох молодше 15 років. Тобто – на всю родину з 5-ти людей.


Це ідеальний варіант для одноденних поїздок по регіону і велика економія (особливо по вихідних і святах). У Південній Моравії багато цікавих місць: Мікулов, замки Валтіце та Ледніце (занесені у ЮНЕСКО), Моравський Крас (Moravský kras) і так далі.

Давайте порахуємо, скільки б ми заплатили, якби купували окремі квитки на кожну ділянку (на одного):

1. Брно (житло) – Вокзал Брно (купили квиток попередньо на вокзалі): 20 крон.
2. Поїзд Брно – Мікулов: 121 крона.
3. Поїзд Мікулов – Валтіце: 28 крон.
4. Автобус Валтіце – Ледніце: 20 крон.
5. Автобус Ледніце – Подівін: 20 крон.
6. Поїзд Подівін – Брно: 75 крон.
7. Вокзал Брно – Брно (житло): 20 крон.


Наступного дня ми прокинулися рано вранці і ще використали трамвай на вокзал (+20 крон) звідки на поїзді доїхали до останнього міста у регіоні – Бранковіце (+75 крон), де вже стопили авто до Словаччини.

Якби купували окремі квитки заплатили б 399 крон на людину, тобто майже 800 крон за двох, а так – тільки 190 крон, (що менше 4 євро на пасажира).

Подібні транспорті системі діють і в інших регіонах Чехії. У кожного з них свої правила. Список – дивіться тут.

Розклад руху всього транспорту по Чехії дивіться тут.

Отримайте 10% від вартості житла назад на картку від booking.com. Сумується з іншими знижками. Гроші зарахують за кілька днів після виселення.
Знижка у 15 євро на ваше перше бронювання у системі AirBnB
Subscribe

 • Интересное на сайте Free Travel!

  Во-первых, появилась украинская версия сайта Free Travel! Инструкции для тех, кто начинает самостоятельно путешествовать.…

 • Драгобрат 2017

  Будет интересно лыжникам и сноубордистам (или мечтающим стать таковыми). Актуальная стоимость поездки на Драгобрат по всем параметрам (транспорт,…

 • Правила собственной безопасности в хостеле

  Друзья - бывалые путешественники. Возможно, мой вопрос покажется наивным и блондинистым, но хотелось бы прояснить ситуацию. Собираетесь вы в…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments